Tohum Çimlendirme Çözümleri

  • Bizden Haberler

Son yıllarda yerli tohum üretimine ağırlık verilen ve bu yolda oldukça fazla mesafe alınan ülkemizde, laboratuvar oratımda tohum çimlendirme konusu da gün geçtikçe önemli hale gelmektedir. Ligant olarak, müşterilerimize farklı tohumlar için farklı çimlendirme kağıdı çözümleri sunuyor, bu konudaki gerek bilgi birikimimiz, gerekse de ürün çeşitlerimizle üreticimize ve kalite kontrolcülerimize destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tedarik ettiğimiz kimi çimlendirme kağıtlarımız:

Normal ve Ağır Tohum Çimlendirme Kağıdı

38# Normal Ağırlıklı Tohum Çimlendirme Kağıdı, küçük ve orta boy tohumları tutmak için kreplenirken, daha büyük tohumlar için tasarlanmış 76# Ağır Tohum Çimlendirme Kağıdı, normal ağırlıktaki kağıdın iki katı kalınlıktadır.

Blotter

Mavi Çimlenme Blotterleri, kolay kök tanımlamasına izin verir ve üzerine tükenmez kalemle de yazılabilir.

Beyaz Çimlenme Blotteri, test prosedürleri için tekdüze absorpsiyon ve mükemmel tutma sağlar.

Kahverengi  Çimlenme Blotteri, sert, sert yüzeyli, doğal renkli, kahverengi bir kağıttır.

Versapak

K-24 yastıklama malzemesi, 10 saniyelik maksimum emicilik oranına ve kendi ağırlığının 12 katı gibi son derece yüksek bir sıvı kapasitesine sahiptir. Bu yüksek hacimli, hafif Versapack, pH değeri nötr olan %100 geri dönüştürülmüş elyaftan yapılmıştır. Versapak tek stok boyutunda mevcuttur - 16,5" x 24" 14 katlı, ten rengi veya beyaz. Özel levha veya rulo seçenekleri mevcuttur.

Pileli Şeritler

Pileli Şeritler çoğunlukla peletlenmiş, orta ve büyük tohumlar için kullanılır. Yalnızca pilili formatta, 110 mm genişliğinde ve uzunluk boyunca genişletilebilen 50 çift pileli olarak mevcutturlar. İnce kök sistemlerinin daha iyi görülebilmesi için Grade 1765 beyazdır ve Grade 1766 griye boyanmıştır.