Ar-ge Çalışmaları

Kurumsal

Ar-ge Çalışmaları

Ligant, alanında uzman akademisyen danışmanlarıyla ithal ürünlere olan bağımlılığımızı azaltacak ve alanında gerek verimliliği, gerekse de kaliteyi arttıracak bir dizi projenin yürütücülüğünü üstlenmektedir.  Sahadaki ihtiyaçları yakından takip eden Ligant, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik, en kaliteli prototip ürünlerle, en uygun şartlarda  çözüm sunabilmeyi ve çeşitli AR-GE çalışmalarını projeye dönüştürmeyi başararak bu konuda da öncü olabilmeyi hedeflemektedir. Bu anlamda sanayi-üniversite işbirliğine önem veriyor, yerlileştirme projelerini destekliyoruz. 

Firmamız TÜBİTAK'ın farklı projelerine başvurmuş ve başvuruları hâlâ devam etmektedir.  TÜBİTAK destekli Kâtip Çelebi-Newton Fonu tarafından desteklenen bir projenin ortaklarındandır. Aynı zamanda 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programına yaptığımız başvuru değerlendirme sürecindedir. Farklı proje başvuruları ve çalışmalar ile AR-GE bölümümüzün geliştirilmesi ve bilgi birikimi oluşturulması amaçlanmaktadır.

Ligant, gelecekte AR-GE çalışmalarının ÜR-GE'ye aktarılması ve oluşturulan prototiplerin seri üretiminin desteklenmesi, hem ulusal hem de uluslar arası farklı fon ve desteklerle AR-GE altyapısını güçlendirerek, gerek ülkemizde, gerekse de küresel çapta sektörün sorun ve ihtiyaçlarına yönelik inovatif, başarılı ve ticari projeler geliştirmeyi hedeflemektedir.

SINCE 2001

image
image
image