Biyogaz Tesislerinde FOS/TAC Analizi

  • Bizden Haberler

HACH AT1000 FOS/TAC TİTRATÖRÜ

Biyogaz tesislerinin düzenli olarak izlenmesi, verimli çalışma için büyük önem taşır. Hach® AT1000 Biyogaz, herhangi olası bir arızayı öngörmek ve sürekli olarak optimum performans sağlamak üzere tesisinizin durumu hakkında anında bilgi sunar. AT1000, sunduğu üretkenlik kazançları ve operasyonel güvenlik düşünüldüğünde hızla karlı bir hale gelen düşük bir finansal yatırımdır. AT1000 Biyogaz, çürütücünüzün FOS / TAC oranındaki (uçucu organik asitlerin ve tampon kapasitesinin oranı) değişiklikleri basit ve hızlı bir biçimde belirleyen anahtar teslim bir çözüm sunar. İşe anında koyulabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey numune.

Hach, ilk Biyogaz titratörlerin lansmanıyla bu uygulamaya 2008 yılında öncülük etti ve bu durum, Hach'ın Avrupa çapında endüstri uzmanı olarak tanınmasını sağladı. Hach çözümleri, FOS/TAC oranını otomatik olarak hesaplayan Nordmann yöntemine dayanır. Bu yöntem günümüzde bir çürütücünün izlenmesi konusunda altın standart olarak görülmektedir.

AT1000 Biyogaz, bu analizin herkes için ve oldukça uygun bir maliyet karşılığında erişilebilir olmasını sağlamak amacıyla
analizin uygulanmasını daha da kolaylaştırır. Numunenin belirli bir şekilde hazırlanması ve operatörün teknik bilgiye sahip olması gerekli değildir. Numuneyi behere yerleştirmeniz ve bir düğmeye basmanız yeterlidir.

Sisteminizi izlemek amacıyla gereken başlıca bilgileri edinmek için yalnızca birkaç dakika yeterlidir: pH, uçucu yağ asitleri (VFA) ve tampon kapasitesi (TAC). FOS/TAC oranı otomatik olarak hesaplanarak fermentasyon prosesinin durumu hakkında anında bilgi sağlanır.

AT1000 Biyogaz, Alkalinite (TA / TAC), İletkenlik ve Redoks potansiyeli parametrelerin de tek bir cihazla ölçülmesini sağlar.

AT1000 broşürü için lütfen tıklayınız.